Vysvetlenie: Výsledkom vylúčenia ManU v Lige majstrov bude Solskjaerov odchod? - November 2022

Solskjaer sa blíži k dvojročnému výročiu svojho vymenovania za manažéra United a len pár dní späť, zatiaľ čo výkonný podpredseda klubu Ed Woodward vo svojom prejave na virtuálnom fóre fanúšikov podporil úradujúceho.

Manchester United, manažér Manchestru United, Liga majstrov UEFA, Ole Gunnar Solskjaer, rekord Ole Gunnar Solskjaer, expresné vysvetlenie, indický expresSolskjaer teraz ako manažér United prehral šesť z 10 zápasov Ligy majstrov.

Manchester United vypadol z Ligy majstrov UEFA po utorkovej (8.12.) prehre s RB Lipsko. Ich kontinentálna cesta bude teraz pokračovať v druholigovej Európskej lige. Neúspech v Nemecku posunul budúcnosť manažéra Oleho Gunnara Solskjaera v klube pod kontrolu.

Aká bola požiadavka, aby sa United kvalifikovali do osemfinále?

United potrebovali na kvalifikáciu do osemfinále Ligy majstrov iba remízu s Lipskom. Po víťazstve v prvých dvoch zápasoch v skupine H proti Parížu Saint-Germain (PSG) vonku a Lipsku doma boli v pole position, aby sa dostali do vyraďovacej fázy.

Do ich posledného skupinového ligového zápasu mali deväť bodov z piatich zápasov a na postup by im stačila aj remíza. Ale Solskjaerov tím inkasoval dva góly v priebehu prvých 14 minút a nakoniec prehral 2:3.

Boli za prehrou chyby v defenzíve?

Boli to chyby v defenzíve a zlá organizácia. Solskjaer išiel s rozostavením 3-5-2. Aaron Wan-Bissaka a Alex Telles hrali ako krajní obrancovia na pravej a ľavej strane, spolu s tromi strednými polčasmi; Victor Lindelof, Harry Maguire a Luke Shaw.

Prvé dva góly, ktoré United inkasovali, boli spôsobené zlou organizáciou obrany, keďže Angelino aj Amadou Haidara, ktorí skórovali za Lipsko, dostali v poslednej tretine akrov priestoru. Tretí gól, ktorý strelil Justin Kluivert, bol výsledkom zmiešania sa medzi Maguireom a brankárom Davidom De Geom.

Ako zareagoval Solskjaer?

Lipsko malo viesť už o 20 minút na 3:0, ale Emil Forsberg minul.

Wan-Bissaka je krajný obranca a ťažko sa mu darilo ako krajný obranca. Útočníkom Lipska, najmä Angelinovi, dával obranca voľný priebeh, keď sa im postavil mimo. Telles a Shaw tiež vypadli z tempa.

Solskjaer priviedol Donnyho van de Beeka za Tellesa do druhého polčasu a šiel za vyrovnanú štvorku. V tom čase však United hrali dobiehanie.

Napriek prepadu tímu poslal Solskjaer obrancov Timothyho Fosu-Mensaha a Axela Tuanzebeho ako náhradníkov namiesto útočníkov ako Juan Mata a Daniel James.

Tiež v časti Vysvetlené| Nezvyčajný prípad protiarabského futbalového tímu, ktorý vlastní šejk

Aká bola Solskjaerova správa v hre v predchádzajúcich hrách CL?

Proti PSG na Old Trafford manažér United odložil striedanie Freda aj po tom, čo stredopoliar v prvom polčase unikol červenej karte – namiesto toho dostal kartu – keď sa zdalo, že hlavičkou bije hlavou Leandrovi Paredesovi z PSG. Fred stratil pokoj a nakoniec dostal svoj pochodový rozkaz 70 minút po druhej žltej. United prehrávali už 2:1 a po znížení na 10 mužov mali sotva šancu.

Fred bol v tejto sezóne najkonzistentnejším stredopoliarom United a jeho nedostupnosť v dôležitom zápase v Lipsku stála tím draho.

Mala vplyv prebiehajúca sága Paula Pogbu?

United nemali ideálnu zostavu na zápas poslednej skupinovej fázy. Pogbov agent Mino Raiola rozrušil jablkový vozík, keď povedal talianskemu spravodajstvu Tuttosport: Môžem povedať, že pre Paula Pogbu v Manchestri United je koniec.

Nemá zmysel biť sa o krík. Je lepšie hovoriť úprimne, pozerať sa do budúcnosti a nestrácať čas obviňovaním ľudí. Paul je v Manchestri United nešťastný, už sa nemôže vyjadrovať tak, ako by chcel alebo spôsobom, ktorý sa od neho očakáva. Potrebuje zmeniť tím; potrebuje zmenu prostredia. Má zmluvu, ktorá mu vyprší o rok a pol, v lete 2022, no najlepším riešením pre všetky strany je prestup v nasledujúcom okne.

To, že sa Pogba nedištancoval od vyhlásenia, naznačovalo, že agent mal súhlas svojho klienta. Ako povedal legenda Liverpoolu a bývalý anglický reprezentant Jamie Carragher v relácii Sky Sports v Monday Night Football: On (Raiola) bude Pogbov najlepší kamarát, takže Pogba si bude dobre vedomý toho, čo vyjde z jeho úst – a ak nebol , mal by prepustiť svojho agenta. je to veľmi jednoduché. To je všetko, čo sa musí stať. Sledujte Express Explained na telegrame

Napriek tomu bol Pogba pevne v plánoch Solskjaera, inak by hráča vynechal zo zostavy v deň zápasu. No neskorý úvod umožnil Pogbovi len 29 minút zmeniť priebeh zápasu. Strelil druhý gól tímu a v posledných minútach takmer vyrovnal.

Údaje zverejnené oficiálnou aplikáciou United ukazujú, že stredopoliar urobil 30 dotykov a dokončil 10 prihrávok na súperovej polovici. Počas svojho portrétu bol najlepším hráčom United. Pogba bol tiež čerstvý zo sobotňajšieho zápasu proti West Hamu United v Premier League.

Na pozápasovej tlačovej konferencii sa Solskjaera pýtali na budúcnosť Pogbu a Raiolu. Hneď ako si Paulov agent uvedomí, že ide o tímový šport a pracujeme spolu lepšie, a to je možno posledná vec, ktorú k tomu poviem, povedal manažér United.

Nenechajte si ujsť reláciu Explained|Čo je kriketové náhradné pravidlo pre otras mozgu a prečo je kontroverzné?

Urobili United pod Solskjaerom pokrok?

United od konca januárového prestupového obdobia v Premier League získali 51 bodov z 24 zápasov. Tretie miesto v lige v minulej sezóne naznačovalo postup.

Momentálne sú šiesti v Premier League s 19 bodmi z 10 zápasov. Pred utorkovým večerom vyhrali vonku deväť zápasov za sebou.

Vzostup formy tímu sa opäť zhodoval s príchodom Bruna Fernandesa. Podľa štatistík Premier League Portugalčan strelil 15 gólov a pridal 11 asistencií v 24 ligových vystúpeniach. V Lige majstrov v tomto volebnom období strelil štyri góly v šiestich zápasoch.

United sa v poslednej dobe vracali, ale v Lipsku to nezvládli. A teraz, zostup do Európskej ligy znamená, že United sú späť na začiatku a Solskjaerov projekt narazil na veľkú prekážku. Ako manažér United teraz prehral šesť z 10 zápasov Ligy majstrov.

Prepustí United Solskjaera?

Klub vytiahol zástrčku Davida Moyesa a Louisa van Gaala až po tom, čo tím vypadol z kvalifikačných pretekov Ligy majstrov. Jose Mourinho bol však prepustený, keď bol tím ešte v Lige majstrov.

…Vidíme pozitívne signály na ihrisku a tréningovom ihrisku, ktoré posilňujú našu vieru v pokrok dosiahnutý Olem, jeho trénerským tímom a hráčmi, povedal Woodward.

Ako však informoval denník The Athletic, United prišli o 8,5 milióna libier, pretože sa nedostali do vyraďovacej fázy Ligy majstrov. To sú veľké peniaze v sezóne zničenej Covidom. Vo vrcholovom futbalovom manažmente môže byť verejná podpora predstavenstva plná rizík, najmä v čase, keď je Mauricio Pochettino stále voľným hráčom.